Begin kerstpreek

Kerstmis anno 2018 verschilt nogal van de eerste Kerst. Nu kun je ook niet verwachten dat Kerstmis door de eeuwen heen hetzelfde zou kunnen blijven. Maar je zou wel een rode draad moeten kunnen ontdekken waardoor wij zouden kunnen zeggen dat onze Kerst – hoe anders misschien ook aan de buitenkant – aan de binnenkant nog altijd dezelfde boodschap uitdraagt. Dat er nog altijd een link is met de oorsprong, de kern van dit feest! Eerlijk gezegd moest ik daar toch wel aan twijfelen toen ik afgelopen weken zo naar de tv keek en het programma zag langskomen ‘Mijn kerst is de beste!’ Misschien heeft u het gezien. Vier koppels gaan bij elkaar op bezoek en beoordelen elkaars kerst, geven elkaar punten en dat opgeteld met nog een juryrapport van experts kon één van de stellen zeggen: Mijn kerst is de beste! Op vier onderdelen kon je scoren: kerstversiering (buiten en binnen); natuurlijk moest ook indruk gemaakt worden met een kerstdiner; dan was er kersttraditie wat bestaat uit een activiteit die je verbindt met Kerstmis; en tenslotte een algemeen kerstgevoel wat het bezoek bij iemand opriep. U begrijpt al dat een bezoek aan de nachtmis niet bij de activiteiten behoorden; misschien was er ergens in de veelvuldig knipperende kerstversiering af en toe nog een kerststalletje te vinden. Voor de rest was dit Kerstmis zonder Christus. En eerlijk gezegd daar ziet het ook in onze tuincentra, warenhuizen en gemiddelde Nederlandse huisgezin ook naar uit. We hebben met z’n allen langzaamaan een feest gecreëerd waarin Christus wordt verzwegen, in het beste geval terloops eens genoemd. Wat moeten wij christenen, katholieken, volgers van Jezus, daarvan denken, daarmee doen?

Dit bericht werd geplaatst in Blog door Pastoor Quaedvlieg . Bookmark de permalink .

Over Pastoor Quaedvlieg

Pastoor van heel Geleen!! Zo in de loop van de tijd is dat vanzelf gegaan. Na de studietijd in Rome, kwam ik in 2003 als assistent in de parochie van Lindenheuvel. Na een jaar werd ik pastoor. In 2008 kwam daar de Christus Koning en de Verrijzenis bij, in 2010 de Pastoor van Ars en in 2011 de H.Augustinus en de HH. Marcellinus en Petrus. En zo word je pastoor van een grote cluster en teamleider. Lees meer...