Jongerensynode

“Een geloof dat ons niet in een crisis brengt, is zelf een geloof in crisis; een geloof dat ons niet groeien doet, is een geloof dat zelf groeien moet; een geloof dat geen vragen stelt, is een geloof waar wij vragen over moet stellen; een geloof dat ons geen beleving geeft, moet zelf tot beleving komen; een geloof dat ons niet door elkaar schudt, is een geloof dat zelf door elkaar geschud moet worden.” Dit citaat is opgenomen in het werkdocument voor de jongerensynode. Het is een interessante zin. Kenmerkend ook voor het idealisme van jongeren. Waar ouderen nog weleens het heilig vuur lijken te verliezen, doelen en idealen aanpassen aan de mogelijkheden en onmogelijkheden van het leven, zijn jongeren niet zo snel tevreden met middelmaat. Dit heilig vuur in jongeren maakt hen ook juist zo bewonderenswaardig. Je moet er toch niet aan denken dat je jonge mensen van 20 tegenkomt en waar het heilig vuur al gedoofd is, die zich tevreden stellen met de mislukkingen van de wereld, het leven en de samenleving! Zo’n heilig vuur is ook het geloof. Hoe triest als dat niet meer zou uitdagen, ons tot het uiterste wil bevragen, ons tot grotere daden wil brengen…
Het citaat is van paus Franciscus van afgelopen Kerstmis. Blijkbaar spreekt het jongeren aan en hebben zij ervoor gekozen om dit op te nemen in het werkdocument. Het beschrijft hun geloof en hun zoektocht naar echt levensgeluk. Niet onze zonden en mislukkingen zijn de norm, maar onze idealen. Met deze keuze houden de jongeren de hele Kerk een spiegel voor. Wat voor een geloof zoek je? Een makkelijk geloof of een uitdagend geloof? Een tandeloos geloof of een inspirerend geloof? Een geloof om over te praten of een geloof dat in daden omgezet wordt. Ja, dat geloof zal ons wel van tijd tot tijd in crisis brengen. Ja, zo’n geloof kan ons en onze denkbeelden af en toe goed door elkaar schudden. Inderdaad zou zulk een geloof vaker kritische vragen kunnen stellen aan ons doen en laten, ons spreken en ons zwijgen. Maar het is wel een geloof dat leeft en niet op de laatste plaats: dat is het geloof van Jezus Christus. Want wie in het evangelie leest, ziet niets anders.

Dit bericht werd geplaatst in Blog door Pastoor Quaedvlieg . Bookmark de permalink .

Over Pastoor Quaedvlieg

Pastoor van heel Geleen!! Zo in de loop van de tijd is dat vanzelf gegaan. Na de studietijd in Rome, kwam ik in 2003 als assistent in de parochie van Lindenheuvel. Na een jaar werd ik pastoor. In 2008 kwam daar de Christus Koning en de Verrijzenis bij, in 2010 de Pastoor van Ars en in 2011 de H.Augustinus en de HH. Marcellinus en Petrus. En zo word je pastoor van een grote cluster en teamleider. Lees meer...